![εικόνα_Viber_2023-04-03_12-39-58-700 εικόνα_Viber_2023-04-03_12-39-58-700](http://www.imdos.gr/wp-content/uploads/2023/04/εικόνα_Viber_2023-04-03_12-39-58-700-225x300.jpg)
Πενήντα οικογένειες από ευπαθείς κοινωνικά ομάδες και άπορες, που διαμένουν στην ακριτική περιφέρεια του Κεντρικού και Βορείου Έβρου, παρέλαβαν την Δευτέρα, 3 του μηνός Απριλίου ε.έ., εν όψει των εγγιζουσών εορτών του Αγίου Πάσχα, δέματα επισιτιστικής βοήθειας από την Ιερά Μητρόπολη Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου, που προσφέρει κάθε μήνα ευγενώς η Εταιρεία Κοινωνικής Προσφοράς του Ελληνικού Εφοπλισμού «ΣΥΝ-ΕΝΩΣΙΣ».
Η διανομή πραγματοποιήθηκε παρουσία του οικείου Μητροπολίτου κ. Δαμασκηνού, ο οποίος ευχαρίστησε για μια ακόμα φορά την Εταιρεία Κοινωνικής Προσφοράς του Ελληνικού Εφοπλισμού για την στήριξη που παρέχει σε ευπαθείς και άπορες οικογένειες της ακριτικής περιοχής μας.