![IMG_7060 IMG_7060](http://www.imdos.gr/wp-content/uploads/2011/11/IMG_7060-200x300.jpg)
Συμπληρώνοντας 2 χρόνια από της αναλήψεως των καθηκόντων του στην Μητρόπολη Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Δαμασκηνός ιερούργησε την Κυριακή 20 Νοεμβρίου ε.ε., στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό αγίου Αθανασίου Διδυμοτείχου.
Το εσπέρας της ίδιας ημέρας ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίου Γεωργίου Νέας Βύσσας επί τη εορτή των Εισοδίων της Θεοτόκου.